Carpet Zone – Wszystko Dla Twojego Domu

Materac - doradzamy jaki wybrać.

Materac

Jaki materac wybrać?

Komfortowy sen to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Dlatego właśnie tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Sprawa nie wydaje się skomplikowana aż do momentu zakupu konkretnego egzemplarza. Rodzajów materacy jest bowiem tyle, że osoba niezaznajomiona bliżej z ofertą na rynku może poczuć zagubienie. Dlatego doradzamy, jaki materac wybrać i na co zwracać uwagę, aby spełniał on oczekiwania i był dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Jak kupować materac?

Zanim jednak przedstawimy dostępną na rynku ofertę, musimy wcześniej zaznaczyć jedną dość istotną rzecz, która może mieć znaczenie dla klientów. Chodzi o to w jaki sposób kupować materace – czy decydować się na to po testach na żywo, czy może lepiej zamówić go w internecie.

Wiele osób wybiera tę pierwszą drogą, wychodząc z założenia, że materac najlepiej wcześniej wypróbować. I jest to na pewno najlepsza metoda, ponieważ mamy możliwośc na doświadczenie pierwszego wrażenia - odczucia odnośnie danego materaca. Dodatkowo możemy poprosić o pomoc sprzedawcę, który ma styczność z tymi produktami na codzień i na podstawie tych doświadczeń jest w stanie dobrze nam doradzić lub po prostu nakierować na to co najprawdopodobniej będzie nam odpowiadać. Warto też wcześniej samemu zoorientować się np. w internecie odnośnie produktów, które mogłby by nas zainteresować, nastepnie przeczytać opinie i finalnie skonsultować to ze sprzedawcą w sklepie.

Z drugiej strony zakup w internecie jest dla nas wygodniejszy i pozwoli zaoszczędzić czas. To na pewno nie jest zła metoda, ale w praktyce nie zawsze przekłada się na satysfakcję klienta. W takim wypadku często zdarzają sie zwroty, ponieważ okazuje się, że dany produkt nie spełnia naszych oczekiwań. Można oczywiście poprosić o poradę sprzedawcę sklepu za pomocą np. konwersacji online  lub przez telefon, ale nie zawsze przełoży się to na pełne zadowolenie, bo produktu i tak nie wytestujemy. Za to kupując w sieci możemy dodatkowo sprawdzić opinie o danym produkcie. Konkurując ze sklepami stacjonarnymi, sklepy internetowe wprowadzają też często atrakcyjne ceny oraz oferty gwarancyjne i warunki zwrotu.

Dlatego, aby sprostać państwa oczekiwanią przede wszystkim zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, w którym mogą państwo wytestować produkty, otrzymać poradę od sprzedawcy oraz kupić materac w takiej samej cenie i na takich samych warunkach jak w internecie.

Jeśli jednak wolą państwo zakupy przez internet zapraszamy do sklepu internetowego ➤ www.mdc.pl , zachęcamy do skorzystaniu z KODU RABATOWEGO 5% MART5

 

Materac – jaki wybrać jego rodzaj?

Przeglądając dostępną na rynku ofertę, można się pogubić. Jest wiele rodzajów materacy oraz wiele parametrów i kwestii, na które trzeba lub po prostu warto zwrócić uwagę. Jaki materac wybrać do sypialni dla dwojga? A jaki dla dziecka? A jaki dla osoby starszej, mającej problemy z kręgosłupem, a jaki dla alergika? To jaki materac się wybierze może mieć naprawdę duże znaczenie dla komfortu użytkowania. A jest z czego wybierać.

Wśród rodzajów, na które mogą się zdecydować klienci są:

  • materace bonellowe – w tym wypadku chodzi o materace wykorzystujące sprężyny o kształcie bonelii. To dwa okręgi połączone spiralą. To sprężyste materace, ale nie są polecane w przypadku, gdy na łóżku spimy we dwie osoby;

  • materace kieszeniowe – dobrze odciążają kręgosłup i dopasowują się do ciała. Zbudowane są w oparciu o sprężyny obłożone pianką, z których każda znajduje się w osobnej kieszeni. Dobre dla osób przechodzących rehabilitację i do łóżka dla dwojga, a to dzięki punktowemu rozłożeniu nacisku;

  • materace lateksowe – mają antyalergiczne i antybakteryjne właściwości. Powstają na bazie lateksu i są polecane do spania dla dzieci;

  • materace piankowe – trwałe i wygodne, ale zróżnicowane jeśli chodzi o właściwości, zależnie od rodzaju użytej pianki. Dlatego też można znaleźć wśród nich taki model, który idealnie będzie odpowiadać potrzebom różnych użytkowników;

  • materace termoelastyczne – dopasowują się do ciała, gdyż użyta do ich wypełnienia pianka reaguje na temperaturę. Mogą być warstwowe, z użyciem innych rodzajów pianki. Są lekkie, wygodne i mają dobrą wentylację;

  • materace kokosowe – to materace piankowe lub lateksowe z włóknem lub matą z włókna z palmy kokosowej. Cechuje je wysoka twardość. Są ciepłe, ale i przewiewne. Skierowane dla osób ze schorzeniami kręgosłupa i problemami ortopedycznymi;

  • materace nawierzchniowe – można powiedzieć, że to materace uzupełniające. Służą jako wierzchnia warstwa na inne materace, wersalki, poduszki. Znacznie poprawiają komfort spania. Przydatne, gdy potrzebna jest niestandardowa alternatywa dla typowego materaca.

 

Twardy czy miękki materac - jaki wybrać?

Istotnym dylematem, z którym muszą się zmierzyć kupujący materac, jest także kwestia jego twardości. Materac powinien zapewniać optymalne podparcie dla kręgosłupa, jednak kwestia ta zależy od wagi i wzrostu użytkownika. Dlatego właśnie materac należy dobierać indywidualnie. Zbyt twardy materac sprawi, że będziemy się na nim męczyć – będzie uciskać naczynia krwionośne i sprzyjać drętwieniu mięśni, ale i zbyt miękki nie będzie wcale komfortowy na dłuższą metę – prowadząc choćby do bólu pleców. Zasada jest taka, że im cięższa osoba, tym twardszy materac powinna wybrać.

Dostępne w sprzedaży materace mają różne oznaczenia stopnia twardości. W przypadku H1 mamy do czynienia z materacem bardzo miękkim, stosowana jest ona w materacach wielostrefowych. H5 to z kolei wartość najwyższa. Tego rodzaju materace nie są często spotykane i są przeznaczone tylko dla osób o bardzo dużej wadze. Większość osób powinna szukać materacy od H2 do H4, a adekwatność danego materaca najlepiej skonsultować ze sprzedawcą lub warto poczytać więcej na temat twardości materaców. Należy tylko pamiętać, aby materac zapewniał odpowiednie podparcie pleców i dostosowywał się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Zostaje jeszcze kwestia stref twardości. Nowoczesne materace oferują nawet do siedmiu stref, które mają zapewniać optymalne podparcie poszczególnym częściom ciała – głowie, szyi i barkom, lędźwiom, biodrom udom, łydkom i stopom. Generalnie jednak przy decydowaniu się na materac ze sferami twardości warto wybrać te, które oferują ich najwięcej. Tu też duże znaczenie mają jednak indywidualne preferencje.

 

O czym jeszcze pamiętać?

Jest też wiele innych kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Zaleca się na przykład, aby materac do spania był przynajmniej o 20 cm dłuższy niż wysokość użytkownika. Rodzaj materaca warto też dobierać zależnie od sposobu spania. Materace lateksowe czy sprężynowe będą lepsze dla osób, które nie zmieniają często pozycji. Jeśli w czasie snu dużo się wiercimy, lepsze będą np. materace z pianki wysokoelastycznej, dopasowujące się szybko do ciała. Z kolei do spania we dwoje na rynku dostępne są specjalne łączone materace o dwóch stopniach twardości. Pary mogą też zdecydować się na dwa różne materace do sypialni lub jeden większy. Dostępnych rozmiarów jest sporo – do tych najczęściej spotykanych należą: 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 200x200 cm. Kupując materac dla dziecka, warto sprawdzić, czy ma atesty PZH lub czy jest polecany przez Instytut Matki i Dziecka. Dobrze też pytać o właściwości użytych tkanin, np. czy są one antyalergiczne. Jaki materac wybrać dla alergika? Na przykład lateksowe, ale warto też w takim wypadku pamiętać choćby o odpowiednim pokrowcu, który łatwo będzie umyć. Te kilka porad oczywiście nie wyczerpuje tematu jeśli chodzi o to jaki materac wybrać. Powinny jednak pomóc w podjęciu decyzji i umożliwić lepszą orientację w dostępnej na rynku ofercie materacy.

Carpet Zone

PHU MARTEX

ul.Chęcińska 14A ,
25-020 Kielce,
woj. świętokrzyskie
(nad Media Expert, I piętro)

Kontakt/Mapa

Godziny otwarcia:
Pon - Pt: 900 - 1800,
Sb: 900 - 1400